Noderīgi padomi kā pareizi izvēlēties ceļa somu

Noderīgi padomi kā pareizi izvēlēties ceļa somu turpinājums.

Kam jāpievērš uzmanība, ja izvēlas koferi uz ritentiņiem?

Somas ne vienmēr tiek ražotas uz ritentiņiem, bet koferi, mūsdienās, gandrīz vienmēr tiek ražoti uz ritentiņiem. Bet vajag zināt un atcerēties, ka ritentiņi ir ļoti dažādi. Pērkot koferi uz ritentiņiem, jums, pirmkārt, jāpievērš uzmanība tam, lai tie ir iestrādāti pēc iespējas dziļāk korpusa iekšpusē, tāpēc, ka lidostā, kraujot bagāžu, tos var ļoti viegli nolauzt. Otrkārt, jums jāapskatās vai katrs ritentiņš darbojas atsevišķi, t. i. grozās ap savu asi. Cik ritentiņiem jābūt? Tas ir atkarīgs no tā, pa kādu virsmu taisāties pārvietot bagāžu. Piemēram, ja tā būs tikai gluda virsma, tad lielus koferus, labāk, ir iegādāties ar četriem ritentiņiem, bet tādas virsmas ir reti kur, pat ļoti lielās lidostās, bet vilkt tādu čemodānu pa grumbuļainu virsmu vai smiltīm ir ļoti neērti. Bet, no otras puses, ja koferim ir divi ritentiņi un viens nolūzt, tad pārvietoties ar tādu koferi vispār nav iespējams. Bet, ja koferim bija četri ritentiņi un viens nolūzt, tad ar trīs ritentiņiem, uz priekšu tikt ir iespējams. Vislabākais variants, ja koferim ir gan 4 ritentiņi, gan 2 ritentiņi un pārvietot to var pēc vajadzības, gan uz 4, gan uz 2. Turklāt, ritentiņiem vajadzētu būt izgatavotiem no gumijai līdzīga silikona, tāpēc, ka ritentiņi no cietas plastmasas, noteikti, sašķelsies un salūzīs.

Kādi ceļasomu vai koferu rokturi saplīsīs pirmā brauciena laikā?

Iedomāties, koferi vai somu uz ritentiņiem, bez teleskopiska roktura, mūsdienās ir grūti. Bet, ne jau visi ir piemēroti, piemēram, daudz labāks ir rokturis no divām, nevis no trīs izvelkamām sekcijām (mazāk posmu – mazāk lūzt). Rokturim ir jābūt izturīgam un pilnībā iegremdētam jūsu kofera korpusā. Izņemot izvelkamo rokturi, koferim ir jābūt vēl vienam, bet labāk diviem parastiem rokturiem no plastmasas vai izturīgas plastikas lentas. Krāvējiem, kuri strādā lidostās nav laika ņemties ar teleskopiskajiem rokturiem, tāpēc, ja koferim nav papildus rokturu, viņi, jūsu čemodānu vienkārši uzmetīs uz transportiera lentas, paķerot to aiz ritentiņa vai stūra un visticamāk, ka nodarīs tam arī bojājumus.

Ja jūs pērkat ne sevišķi dārgu somu, pievērsiet uzmanību tam, kā ir nostiprināti rokturi un kāda materiāla tie ir pagatavoti. Rokturiem ir jābūt labi piestiprinātiem pie pamatnes, jūs varat paraustīt un pārbaudīt.

Ar kādiem slēdžiem iegādāties koferi?

Kofera korpusā parasti tiek iemontēta ciparu atslēga. Liekas, ka ar to ir pilnībā pietiekami, bet. Tomēr būs labāk, ja ir austiņas arī piekaramajai atslēgai. Īpaši lielus koferus, ir ieteicams ietīt speciālā plēvē, ne jau tāpēc, lai tos neapzagtu, bet tāpēc, lai kratoties, tiem nejauši neatsprāgtu vaļā atslēdziņas. Visas vērtīgās mantas ir jāņem līdzi rokas bagāžā.

No kāda materiālā jābūt izgatavotām somām vai koferiem?

Ceļotājiem, tiek piedāvāti no auduma un plastikas izgatavoti koferi. Vieglie čemodāni, kuri ir izgatavoti no izturīgas sintētikas, ir ērti, bet tos ir viegli pārgriezt vai kā citādi bojāt. Cietie plastikas čemodāni, šajā ziņā ir daudz drošāki, bet tos ir viegli saskrāpēt un ļoti reti, bet tie var sašķelties. Visizturīgākie koferi ir izgatavoti no plastikas, attiecīgi, to cena ir augstāka. Visprestižākie, visdārgākie un vissmagākie ir koferi no ādas.