8 visneparastākie hosteļi

Lai ieekonomētu naudu, daudzi tūristi izvēlas dzīvot hosteļos, jo tas ir daudz lētāk, nekā dzīvot numurā viesnīcā. Bet, ja ekonomija jums neatrodas pirmajā vietā un jūs vēlaties apmesties, kādā oriģinālā iestādē, tad piedāvājam jums visā pasaulē, visneparastāko hosteļu aprakstu.

Rua Reidh Lighthouse, Skotija
Vai jūs kādreiz esat sapņojis par dzīvi pie jūras, lai pa mājas logiem varētu skatīties tālēs zilajās? Ja esat sapņojuši, tad jums obligāti vajag apmesties viesnīcā – bākā Rua Reidh Lighthouse, kura atrodas Skotijas ziemeļrietumu piekrastē un no kuras paveras skats Herbidu salām. Šeit nav interneta, mobilo sakaru un televīzijas, to pilna vārda nozīmē var nosaukt par “pasaules malu”. Ziemā, šeit var redzēt ziemeļblāzmu.
Cena – sākot ar 42, 5 mārciņām no cilvēka. Cenā ir iekļautas brokastis.

AMICITIA, Amsterdama (Nīderlande)
Hostelis AMICITIA atrodas pašā Amsterdamas centrā, pretī Nemo muzejam. Te jums tiks piedāvāta dzīvošana vienā no 17 divvietīgajām kajītēm. Hostelī ir mēbeles, kopējās vannas istabas un pat apkure, no rītiem ciemiņus gaida brokastis. Ja jūs esat izvēlējušies dzīvot uz restaurētā kuģa, tad jums būs lieliska iespēja vērot Amsterdamas pilsētas panorāmu.
Cena – sākot no 80 eiro diennaktī.

Burg Altena, Altenā (Vācijā)
Gribat sajusties piederīgs pie karaliskās dzimtās? Tad izvēlieties pili Burg Altena, kura ir uzcelta 12. gadsimtā. No pils logiem paveras lielisks skats uz upes Lenne ieleju un pilsētu. Pils, kādreiz ir kalpojusi par armijas apmešanās vietu, par cietumu un nabagmāju. 20. gadsimta sākumā pili restaurēja un atvēra hosteli. Tiek uzskatīts, ka hotelis Burg Altena ir viens no pirmajiem, jauniešu hosteļiem visā pasaulē. Te ir trīsvietīgi, četrvietīgi numuri, kā arī numuri, kuros ir trīspadsmit un četrpadsmit vietas.
Cena – sākot no 60 eiro par diennakti.

STF Jumbo Stay, Stokholma
Unikālais hostelis STF Jumbo Stay atrodas lidmašīnā Boening 747, blakus lidostai Stokholma – Arlanda. Pa hosteļa logu jūs varēsiet vērot kā paceļas lidmašīnas. Numurā ir gultas, darba galds un televizors. Brokastis pasniedz pulkstenis 3 no rīta, hostelī darbojas bārs.
Cena – gultas vietā četrvietīgā kajītē maksa sākot no 45 eiro, numurs reaktīvajā turbīnā – 78 eiro. Cenā ir iekļautas brokastis.

Gyreum Eco-Lodge, Īrija
Īrijas grāfistē Slaigo atrodas 30 metrus liels eko hostelis Gyreum. Hostelis ir aprīkots ar ūdens filtrēšanas sistēmām, ģeotermālo apkuri un vēja turbīnām. Ja vēlaties, jūs varat dzīvot divvietīgā vai piecvietīgā numurā vai arī rezervēt telti – kapsulu kopējā telpā.
Cena – no 16 līdz 27 eiro.

HI-Ottawa, Otava (Kanāda)
Jūs vēlaties saprast, ko nozīmē atrasties cietumā? Jums ir lieliska iespēja, tāpēc, ka hostelis atrodas cietuma Carleton County Gaol ēkā, kurš bija uzcelts pirms 150 gadiem. Jūs dzīvosiet īstās cietuma kamerās ar akmens sienām un koka grīdām. No rīta jums pasniegs brokastis .
Cena – sākot ar 30 Kanādas dolāriem.

Radeka Downunder, Kuber-Pedi, (Austrālija)
Hostelis atrodas bijušajā šahtā, aptuveni 6,5 metru dziļumā zem zemes. Hostelis ir lieliska vieta tiem cilvēkiem, kuri slikti panes karstumu.
Cena – sākot no 40 dolāriem.

Railway Square YHA, Sidneja (Austrija)
Vēl viens neparasts hostelis, kurš atrodas blakus Sidnejas stacijai. Numuri ir ierīkoti dzelzceļa vagonos, hosteļa teritorijā darbojas kafejnīca, ekskursiju birojs, veļas mazgātava un baseins.
Cena – 33 dolāri par gultas vietu 8 – vietu numurā.

Un vēl dažādi cietumi k ir vērt spieminēt ir arī Kazahstānā un citās austomeiropas valstīs!

Svanetija – Gruzijas pērle

Svanetija tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem Kaukāza reģioniem un ja jūs esat nolēmis doties ceļojumā uz Gruziju, bet nezināt, ko apskatīt, tad Svanetija – Gruzijas pērle, būs vislabākā izvēle. Svanetijā ir daudz interesantu vietu, kuru apskatīšana var aizņemt divas, trīs vai piecas dienas. Ja jūs redzat, ka tūrisma aģentūras, ar atlaidēm piedāvā braucienu uz Svanetiju – nedomājiet, brauciet un izbaudiet šī teiksmainās vietas burvību. Bet, ja tādas iespējas šobrīd nav, tad plānojiet savu ceļojumu jau pusgadu iepriekš, pirms sezonas atklāšanas.

Internetā ir pieejams ļoti daudz informācijas par šo skaisto vietu, bet neviens raksts un neviena fotogrāfija nav spējīga nodot atainot to īpašo atmosfēru, kura šeit valda un kuru var sajust tikai atrodoties šeit.

Ja jūs dodaties ceļojumā uz Gruziju, tad Svanetija ir pirmā vieta, kuru jums vajadzētu apmeklēt. Šeit, jums būs iespēja redzēt visaugstākās kalnu virsotnes un iepazīties ar tautu, kurai ir sava valoda, bet kurai nav rakstības. Svanetijas administratīvais centrs ir Mestija un uz turieni tagad var nokļūt jau pa asfaltētu ceļu.

Mestija ir tūrisma centrs, kurā atrodas informatīvais dienests un viesnīcas. Ar katru gadu, infrastruktūra paliek aizvien labāk attīstīta, kaut gan ciemata autentiskumu tas nepalielina. Mestijā sākas neskaitāmi daudz maršrutu pa ievērojamākajām apkaimes vietām. Par mazā ciematiņa lielu nozīmi liecina tas, ka tam ir pašam sava lidosta, kura ir nosaukta carienes Tamāras vārdā.

48 kilometru attālumā no Mestijas atrodas unikāls kalnu ciematiņš Ušguļi, vieta, kura Eiropā, oficiāli tiek atzīta par visaugstāk apdzīvoto vietu. Ušguļi tuvumā atrodas 30 viduslaiku torņu līdz kuriem var nokļūt braucot pa pilnīgu bezceļu, bet, tas savukārt palīdz saglabāt to nereālo skaistumu, kas tur valda.

No Mestijas līdz Ušģuļiem, triju dienu laikā var aiziet arī ar kājām, ar zirgu – vienas dienas laikā, braucot ar visurgājēju – 4 stundu laikā.

Neskatoties uz to, ka ziemas laikā, šeit ir iespēja pa kalnu nogāzēm vizināties ar slēpēm, Mestija paliek klusa un mierīga, var teikt ka tā dodas “ziemas miegā”. Ceļš uz Ušguļiem ziemas laikā arī bieži vien ir slēgts biežo lavīnu dēļ. Sezona Svanetijā ir mazliet nobīdīta, salīdzinājumā, ar mums pierastajiem sezonas laikiem. Vietējie grupu pavadoņi stāsta, ka pavasaris Svanetijā iestājas maija sākumā, bet pilnvērtīgā īsā vasara – tikai augustā. Tātad, sanāk, ka vislabākais laiks priekš pārgājieniem un dabas baudīšanas ir jūnijs – augusts. Dienu skaits, ir atkarīgs no jums, bet, ir ieteicams uz Svanetiju doties vismaz uz 3 – 7 dienām. Ja jums ir viena diena, tad varat uz turieni nemaz nebraukt, jo visu dienu jūs pavadīsiet ceļa turp un atpakaļ.

Svanetijā var nokļūt ar automašīnu vai ar sabiedrisko transportu no Batumi, Kutaisi un Tbilisi.

Automašīnu ir iespējams noīrēt, līdz ar to jūs iegūsiet papildus brīvību. Tā jums izpildīs gan bagāžas glabātuves lomu, gan paslēptuves no lietus lomu, gan ceļojošās kafejnīcas lomu, utt.

Pēdējo gadu laikā ceļi Gruzijā ir ļoti izmainījušies, tagad gandrīz visur, ar dažiem izņēmumiem var nokļūt ar automašīnām. Pārējiem ceļiem ir paredzēti visurgājēji un zirgi, kurus par saprātīgu cenu arī var noīrēt. Lai pārvietotos pa Gruzijas ceļiem, nekādas īpašas iemaņas nav vajadzīgas.

Romantiskā Parīze

Parīze.. Francijas simbols, mīlētāju, sapņotāju un romantiķu pilsēta. Diez vai, visā pasaule atradīsies vēl viena tāda vieta, kurā ikviens nostūrītis ir piepildīts ar mīlestības garu, katra iela un katrs pagalms, piepildīts ar īpašu, apburošu, franču gara atmosfēru. Visos laikos, šeit iedvesmu ir meklējuši pasaulē visslavenākie gleznotāji, bet dzejnieki un rakstnieki, Parīzi ir slavinājuši gan dzejoļos, gan leģendās.

Parīze ir neaprakstāmi skaista pilsēta, kurai ir, nu jau vairāk par 2000 gadu un atrodas tā Senas krastos. Bet, ja jūs uzskatāt, ka no pilsētas dveš senatnīguma gars, tad jūs maldāties. Šeit ir viss, par ko ceļinieks var tikai sapņot: romantika, piedzīvojumi, izklaides, lieliskas iespējas iepirkties un neparasti garšīga franču šokolāde.

Parīze ir skaista jebkurā gadalaikā. Rudenī tā pārsteidz ar sarkani – dzeltenajām lapām, pavasarī un vasarā viss ir ietērpts zaļos, rozā un dzeltenos toņos, bet ziemā tā ir ietīta pelēkā miglā. Parīzē reti kad uzsnieg sniegs, bet tad, kad tas ir uzsnidzis, Parīze pārvēršas par īstu, ziemas pasaku.

Francijas galvaspilsētā vienmēr ir ļoti interesanti, tāpēc, ka visu cauru gadu šeit notiek visdažādākie festivāli, gadatirgi un citas svinības. Piemēram, katru gadu rudenī Parīzē notiek Rudens festivāls – mākslas festivāls, kurā savus darbus prezentē mākslinieki no visas pasaules. Pavasaris – sporta sezona. Šajā laikā pilsētā notiek tenisa turnīrs un slavenais Parīzes maratons. Vasarā šeit atzīmē Rožu svētkus, bet ziemā, Parīzes iedzīvotāji dodas Ziemassvētku brīvdienās, bet februārī, visi mīlētāji svin Svētā Valentīna dienu.

Visērtāk, Parīzē nokļūt var ar lidmašīnu, jo tas ir visērtākais un visātrākais ceļošanas veids. Gandrīz visas, Eiropas valstis, ir ar Parīzi ir saistītas ar dzelzceļa sliedēm. Neskatoties uz to, ka braucot ar vilcienu ceļā paiet samērā daudz laika, tas tomēr tiek uzskatīts par vienu no ekonomiskākajiem ceļošanas veidiem.

Nokļūt Parīzē var arī ar autobusu vai automašīnu. Brauciens ar autobusu var izrādīties ne sevišķi ērts, bet brauciens ar automašīnu pārāk sarežģīts.

Visā savā pastāvēšanas laikā, Parīze, ne vienu reizi vien ir piedzīvojusi gan pacēlumu, gan kritumu. Dažādos laika posmos, šeit ir dzīvojuši karaļi, savus mākslas darbus ir radījuši Francijas ģēniji, šeit ir notikušas vētrainas revolūcijas, sacelšanās un varas gāšana. Katrs gadsimts, uz šo, apbrīnas vērto pilsētu, ir atstājis savus iespaidu un tas, ļoti labi tika atspoguļots unikālajos arhitektūras pieminekļos un skulptūrās.

Parīzē ir ļoti daudz ievērojamu vietu, nosaukt tās visas – nav iespējams. Te atrodas visā pasaulē slavenais Eifeļa tornis – Francijas simbols, Triumfālā arka, Elizejas lauki, varenā Luvra, utt.

Parīzē, jau kopš seniem laikiem ir augsts mākslas attīstības līmenis. Visos laikos, šī brīnumainā pilsēta ir kalpojusi par mājām talantīgajiem gleznotājiem un rakstniekiem. Dažādos laika posmos, savus slavenos darbus šeit ir radījis Viktors Igo, Marks Šagāls, Dāvids Šterenbergs, u. c. Arī mūsdienās, Parīzē ierodas daudz talantīgu mākslinieku.

Neskatoties uz to, ka šajā mīlestības un romantikas pilnajā pilsētā ir daudz mūsdienīgu izklaižu vietu, tā bija un paliks par vienu no lielākajiem kultūras centriem, kurā ir iespējams baudīt patieso mākslu.

Pirmais ceļojums uz Indiju

Jūs jau sen sapņojat nokļūt Indijā – sapņu, pasaku un leģendu zemē? Jūs nebaida briesmīgie stāsti par to, cik tur viss ir netīrs, cik daudz nabadzīgu cilvēku tur ir un ka jūs varat saslimst? Tad šī apburoša zeme gaida jūs! Lai dotos ceļojuma uz Indiju ir nepieciešams sagatavoties, jo tur valda sava likumi, kultūra un tradīcijas, kuras vajag ievērot.
Izvēlieties labāko laiku braucienam uz Indiju.

Indija ir skaista jebkurā gadalaikā, bet daudzi uzskata, ka Indiju ir vērts apmeklēt laika periodā no oktobra līdz martam. Bet, ja jūs esat izlēmuši doties uz valsts augstieņu rajoniem, tad lieliski derēs arī vasaras mēneši.

Laicīgi iegādājieties biļetes
Ja jūs vēl neesat nopircis ilgi kārotās biļetes, tad ir pēdējais laiks to izdarīt. Mūsdienās pastāv iespēj iegādāties biļetes neizejot no mājām, ar interneta palīdzību. Turklāt, jūs pats varat izvēlēties visērtāko izlidošanas datumu un sameklēt biļetes ar atlaidēm. Laicīgi padomājiet arī par dzīvošanu, lai ceļojuma laikā jums nenāktos piedzīvot nepatīkamus brīžus.

Vakcinēšanās pret slimībām
Nekrītiet izmisumā, jūs varēsiet lieliski iztikt bez vakcinēšanās, ja vien ievērosiet dažus vienkāršus higiēnas noteikumus. Tātad, pēc iespējas biežāk mazgājiet rokas, kā arī augļus un dārzeņus, kurus taisāties lietot savā uzturā. Nelietojiet uzturā tikko nopirktus produktus, ja tie nebija pakļauti termiskai apstrādei. Nedzeriet krāna ūdeni vai ūdeni no citiem avotiem, lietojiet tikai pudelēs nopirkto ūdeni. Lai kaut mazliet pierastu pie Indijas virtuves, pirmo laiku vajag ēst brokastis Eiropas virtuves restorānos.

Ceļojiet pa indiju patstāvīgi
Kad pieradīsiet, varat droši atstāt tūristu pūļus un doties ceļot viens pats. Indija tā ir valsts, kura necieš šablonus un vienveidību. Tā ir gatava, ikvienam tūristam atklāt kaut ko īpašu un dziļi personīgu.

Indijas aromāti
Pirms ceļojuma jūs varat sākt sevi mērķtiecīgi pieradināt pie Indijas aromātiem, droši varam teikt, ka tas ir veltīgi, jo pirmajās dienās tie jums vienkārši sekos līdzi. Tā būs gan Indijas izgāztuvju smaka, gan garšvielu un vīraku asā smaržā…tas viss radīs nesaprotamu smaržu jucekli, kurš pirmajā brīdī ļoti kairinās jūsu nāsis. Nepārdzīvojiet, pavisam ātri jūs pieradīsiet un vairs nejutīsiet nepatīkamās smaržas, toties izteikti jutīsiet ziedu un aromātisko sveķu unikālo smaržu.

Indijā ir neiedomājami daudz cilvēku
Indijā dzīvo viens miljards cilvēku, tāpēc, no nepārtrauktā cilvēku pūļa, jums var palikt “raibs gar acīm”. Tādos apstākļos, cilvēks ļoti ātri nogurst, tāpēc, centieties pēc iespējas biežāk mainīt savu atrašanās vietu – brauciet prom pilsētas uz laukiem, kalniem vai mežu.

Komunikācija un valoda
Nepārdzīvojiet ja jūs nezināt hindi valodu, tāpēc, ka angļu valodu tur zina gandrīz visi. Ja jums ir grūtības ar angļu valodu, tad žestu valoda jums būs spējīga palīdzēt jebkurā brīdī. Galvenais, smaidiet un esiet pieklājīgi, vietējie iedzīvotāju jums vienmēr palīdzēs.

Fotografēšana
Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka fotogrāfija kopā ar eiropiešiem, nes laimi, tāpēc, nekautrējieties fotografēties kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, kad viņi to lūdz.

Indijas tirgus
Ja jūs gribat sajust visu, šīs valsts un iedzīvotāju kolorītu, tad dodieties uz tirgu. Tirgū obligāti vajag kaulēties, tāpēc ka cenas ir vismaz 10 reizes augstākas, nekā tām vajadzētu būt. Pacentieties pirmajā dienā neatstāt tur visu savu naudu, jo tas ir pilnīgi iespējams.

Labākās atpūtas vietas maijā

Ātriem soļiem mums tuvojas pavasaris un tad jau arī vasara. Daudzi, savus ceļojumus ir ieplānojuši tieši vasarā, jo tad sākas atvaļinājumu laiks, bet daudziem, atvaļinājums iekrīt pavasarī un tad gluži neviļus rodas jautājums – uz kurieni lai dodas ceļojumā, piemēram maijā?

Izrādās, ka maijs ir ļoti labs mēnesis un jūs varat doties ceļojumā un atpūsties uz ļoti daudzām valstīm.

Ēģipte. Ūdens temperatūra šajā laikā būs, aptuveni, plus 24 grādi, citiem vārdiem sakot, gaisa un ūdens temperatūra ir ideāla atpūtai.

Turcija. Galvenā, atpūtas sezona Turcijā sākas jūnijā. Maijā, gaisa temperatūra vidēji sasilst līdz plus 26 grādiem, bet ūdens temperatūra līdz plus 22 grādiem. Šajā laikā, Turcijā, nebūs īpaši karsts laiks, bet arī cenas, būs ievērojami zemākas, tieši tāpat kā cilvēku daudzums viesnīcās. Vakari šeit būs samērā vēsi, tāpēc, ja esat nolēmuši doties uz Turciju maijā, neaizmirstiet paņemt līdzi siltās drēbes.

Taizeme. Maijā ir vērts doties atpūsties uz salas austrumu piekrasti, jo rietumu piekrastē ir iespējami stipri vēji un vētras. Phuketā un blakus esošajās salās, no maija līdz oktobra beigām līst tropu lietus un jūrā ir samērā stipri viļņi.

Maijs, tiek uzskatīts par labāko laiku aktīvai atpūtai, it īpaši sērfingam.

Maroka. Brauciens uz Maroku sagādās daudz patīkamu brīžu tiem ceļotājiem, kuri vēlas ne tikai atpūsties vietējās pludmalēs, bet arī apskatīt ievērojamākās vietas, ka arī iepazīties ar valsts bagāto kultūru. Marokā, gaisa temperatūra maijā ir aptuveni plus 27 grādi, bet ūdens temperatūra, aptuveni, plus 25 grādi.

Melngalve. Maija pirmajā pusē šeit ir samērā auksts laiks. Vasaras sezona šeit sākas aptuveni maija vidū, kad ūdens temperatūra ir uzsilusi līdz patīkamai temperatūrai. Ja esat izvēlējušies doties uz Melngalvi, tad ņemiet vērā, ka maijā šeit jau ir daudz tūristu un tāpēc, piekrastes zonas jau pilnībā ir aprīkotas.

Tunisija. Tunisijā, laika apstākļi maijā, ir ļoti nepastāvīgi, ūdens temperatūra samērā zema, piekrastē valda stipri vēji. Viss kopumā, rada ne visai labvēlīgus apstākļus patīkamai atpūtai, tāpēc, ceļojumu uz Tunisiju labāk ir atlikt līdz jūnija vidum.

Kipra, Grieķija. Sezonas atklāšana Kiprā un Grieķijā, sākās maijā. Šajā laikā, peldēties jūrā, vēl nebūs iespējams, toties jūs varēsiet iepazīties ar senajām pilsētas atliekām un sajust klātesošo vēstures garu. Tādas ekskursijas ļoti ilgi atmiņā paliek tiem bērniem, kuri tikko sāk interesēties ar seno pasauļu vēsturi. Citiem vārdiem sakot, maijā, šeit ir vislabākais laiks, lai dotos ekskursijās.

Izraēla. Maijā, Izraēlā, gaisa temperatūra vidēji sasniedz plus 25 – 32 grādus Celsija, viss ir atkarīgs no reģiona, kurā atrodaties. Nokrišņi gandrīz nav vērojami, bet vieglās jūras brīzes, rada patīkama vēsuma sajūtu. Maijs Izraēlā ir ļoti patīkams, var pat teikt, ka karsts mēnesis, kurš rada sajūtu, ka vasara ir pašā plaukumā.

Bulgārija. Maijā, Bulgārija, vēl nav gatava uzņemt pludmales tūristus. Gaisa temperatūra, šajā laikā nav augstāka par plus 20 grādiem Celsija, ūdens, priekš peldēšanās ir par aukstu. Neskatoties uz zemo temperatūru, peldēšanas sezona Bulgārijā, tiek atklāta maijā un maijā sāk darboties visas pludmales. Šajā laikā, Bulgārijā, ir vērojami ar īslaicīgi lieti.

Kur var atpūsties vislētāk?

Jums ir parādījusies lieka nauda un jums tik ļoti gribas to lietderīgi iztērēt, bet jūs nezināt kā? Atbilde ir tikai viena – ceļojumā! Droši vien, ka tā domā, ļoti daudz zemes iedzīvotāju, kuri ir gatavi katru dienu doties kādā jaunā piedzīvojumā.

Britu analītiķi ir sastādījuši savu ikgadējo cenu monitoringu, kurā tiek salīdzinātas cenas: par dzīvošanu viesnīcā, ēdienu, ekskursijām, taksometru pakalpojumiem visā pasaulē.

2017. gadā tika apsekotas apdzīvotas vietas, kuras atrodas 84 pasaules pilsētās.

Reitings parādīja, ka vislielāko robu, tūristu makos iecērt Cīrihe. Vizīte uz šo pasakaino cenu zemi, atvieglos jūsu bankas karti, aptuveni par 190 eiro diennaktī.

Ceļojums uz Ņujorku, Kopenhāgenu, Oslo, Stokholmu, Venēciju un Amsterdamu, jūsu budžetam būs mazliet saudzīgāks. Samērā saudzīga pilsēta priekš tūristiem izrādījās Berlīne, tur viena diennakts izmaksās aptuveni 80 eiro.

Vislētāk, tūrists varēs izklaidēties Bulgārijas galvaspilsētā. Sofijas apmeklēšana diennaktī viņam izmaksās tikai 38 eiro. Atpūta Kairā un Kartahenā, maksās aptuveni tikpat. Pie budžetu saudzējošām vietām varam nosaukt: Buharestu, Antāliju, Kijevu, Manilu, Mehiko, Slimu.

Viesnīcas
Cīrihe un Ņujorka atkal ieņem līdera lomu. Ņujorkā, sezonas kalngalā, par vietu divvietīgajā numurā būs jāmaksā 215 eiro. Cīrihes viesnīca būs lētāka, tur jums būs jāmaksā 192 eiro. Romas viesnīcas arī ir pietuvojušās līderu pozīcijām, tur jums būs jāmaksā 185 eiro. Dārgo viesnīcu sarakstu var turpināt tālāk: Karakasa, Kopenhāgena, Amsterdama, Havana, Oslo, Kartahena un Parīze, cenas šajās viesnīcās ir no 150 līdz 170 eiro.

Bet, vislētākās viesnīcas tūristus gaida Bulgārijas pludmalēs, te cena par diennakti ir tikai 43 eiro. Nedārgas viesnīcas savus ciemiņus gaida arī Buharestā, Antālijā, Kambodžā, Kairā, Manilā. Tur numurs viesnīcā maksās aptuveni 50 eiro.

Ēdināšana
Vispieņemamākās cenas ēdināšanai ir Saūda Arābija – Mekā, tur divi cilvēki, bez alkoholisko dzērienu lietošanas, var paēst par 10 eiro. No 10 līdz 20 eiro, jums maksās pusdienas Havanā, Kairā, Marakešā, Kartahenā un Antālijā.

Visdārgākās pusdienas jūs sagaida vecajā Eiropā. Gājiens uz visparastāko restorānu jums izmaksās tikpat daudz cik desmit gājieni uz restorānu Āzijā. Piemēram, launags Cīrihē jums izmaksās aptuveni 100 eiro. Ļoti dārgi ēdieni ir Venēcijā, Oslo, Kopenhāgenā, Ņujorkā, Stokholmā, Helsinkos, Londonā un Briselē.

Dzērieni
Alkoholiskie kokteiļi, visdārgākie ir dažās Tuvo Austrumu valstīs, bet alkoholiskie dzērieni, visdārgākie ir Cīrihē, Oslo, Kopenhāgenā, Stokholmā. Āzijā, visdārgākos dzērienus piedāvā Honkongā un Singapūrā.

Lētāki, alkoholiskie dzērieni, sagaida jūs Havanā, Kijevā, Keiptaunā, Sofijā, Budapeštā un Mehiko. Tur kokteiļi maksā ne vairāk par 3 – 5 eiro.

Taksometri
Vislētāk, vajadzīgajā adresē jūs nogādās Kairā, tur par 3 km jūs nāksies samaksāt tikai 1 eiro. Lēti taksometru pakalpojumi ir Karakasā, Kanāriju salās, Kijevā, Buharestā. Visaugstākās cenas ir Cīrihē, tur par 3 kilometriem jums būs jāmaksā 20 eiro. Tādās pašas cenās ir brauciens Tokio un Kopenhāgenā.

Atpūta jūnijā

Jūnijs – atvaļinājumu, skolas brīvlaika un ceļojumu mēnesis. Šajā laikā vēl var izvairīties no nesamērīgi augstajām ceļojumu cenām, pārpildītajām viesnīcām un pludmalēm, kā arī no apnicīga un nogurdinošā karstuma. Šajā pašā laikā, labākie Itālijas, Spānijas, Turcijas, Grieķijas un citu valstu kūrorti ir priecīgi jūs sagaidīt un sniegt jums servisu visaugstākajā līmenī.

Saule jūnija nav agresīva, laiks – ļoti maigs un ja ir nepieciešama ēna, tad sameklēt to ir daudz vienkāršāk. Atpūta jūnijā ir ļoti ērta un patīkama ļoti daudzos kūrortos, varam garantēt, garlaikoties jums nevajadzēs.

Pludmales atpūta jūnijā
Tiem cilvēkiem, kuriem patīk karstāks laiks un siltāks ūdens, jūnijā vēl laiks un ūdens var nebūt pietiekami silti, tāpēc viņiem, labāk, ir doties, piemēram, uz Ēģipti, vai arī tīksmināties par viesnīcu baseiniem. Jebkurā gadījumā, atpūta pie jūras, nodrošinās jums pilnvērtīgu atpūtu no stresa pilnās, ikdienas dzīves pilsētā.

Tradicionālie virzieni – Ēģipte, Turcija, Tunisija

Tiem ir ļoti daudz priekšrocību un tie sevi ir izrekomendējuši tikai no labākās puses. Šiem virzieniem ir demokrātiskas cenas un ļoti labs serviss. Šajās valstīs nav jābaidās no valodas barjeras, jo visi vietējie iedzīvotāji, lielāka vai mazākā mērā, pārvalda angļu vai krievu valodas.

Turcija. Patīkama temperatūra, gaiss sasilst līdz plus 24 – 30 grādiem, jūra līdz plus 23 – 25 grādiem. Atpūta Turcijas viesnīcās, kopā ar bērniem, būs interesanta un atmiņā paliekoša, tāpēc, ka tur ir labas animācijas un speciāla, bērniem paredzēta ēdienkarte. Turcijā jūs sagaida komfortablas viesnīcas, labs serviss, maigā Vidusjūra, skaistie dabas skati, kā arī lieliska ekskursiju programma. Turcija ir tā vieta, kurā jūs varat laiski atpūsties un neko nedarīt, bet ja vēlaties, tad varat piedalīties ekskursijās un iepazīties ar valsts vēsturi, kā arī ar neskaitāmajiem vēstures pieminekļiem.

Tunisija. Jūnijs ir viens no vislabākajiem mēnešiem lai atpūstos Tunisijā. Ūdens sasilst līdz plus 25 grādiem, gaiss līdz plus 40 grādiem. Atpūta Tunisijā, šajā laikā, uzdāvinās jums visīstāko vasaru. Tunisija, jūs pārsteigs ar savām komfortablajām viesnīcām, interesanto valsts vēsturi un kultūru, smilšainajām Vidusjūras pludmalēm, zaļo apstādījumu daudzumu un interesantajām ekskursijām pa slaveno Sahāras tuksnesi.

Ēģipte. Ēģiptē ir ļoti saulains un karsts laiks, pateicoties jūras brīzei un zemajam mitruma līmenim, atpūta jūnijā, šeit ir vienkārši lieliska. Gaisa temperatūra plus 33 – 36 grādi, ūdens temperatūra – plus 27 grādi. Atpūta Sarkanās jūras krastā uzdāvinās neaizmirstamas sajūtas un jaunus iespaidus. Izbaudīt vasaru, peldēties sāļajā, caurspīdīgajā Sarkanajā jūrā, peldēt ar masku un vērot mazās daudzkrāsainās zivtiņas, vai tas nav tieši tas, par ko jūs sapņojāt aukstajos ziemas mēnešos, sēžot darbā?

Maroka. Jūnijs Marokā ir pats galvenais sezonas mēnesis. Karstumu panest šeit ir samērā viegli, tāpēc, ka visu laiku pūš vēss vējš. Gaisa temperatūra ir līdz plus 35 grādi, ūdens temperatūra, aptuveni, plus 23 grādi.

Madagaskara. Jūnija mēnesī Madagaskarā ir ļoti labi, rietumu piekrastē – sauss un silts laiks, bet austrumu piekrastē sākas smalka, smidzinoša lietus periods. Madagaskaras ziemeļos, šajā laikā pūš vējš, kurš ir piemērots, lai nodarbotos ar sērfingu un tas nozīmē, ka jūs varat šeit apvienot patīkamo ar lietderīgo – atpūsties un sportot.