Kā lēti ceļot pa visu pasauli (turpinājums)

Lai ieekonomētu līdzekļus, jūs varat sameklēt nevis taisnos reisus, bet ar pārsēšanos. Ceļš varbūt būs garāks un nebūs tik ērts, toties ļaus jums manāmi ietaupīt. Ja esat izvēlējušies tādu ceļošanas veidu, tad atcerieties, ka starp lidmašīnu reisiem ir jābūt ne mazāk 2 – 3 stundām. Ja paliek mazāk laika, tad pastāv varbūtība, ka jūs varat nokavēt nākamo reisu, bet ja vairāk laika, tad pastāv risks, ka varat pārāk nogurt no ilgās gaidīšanas.

Ja esat nolēmis ceļot pa Eiropu, atcerieties par to, ka kādreiz braukt ar vilcienu vai ar autobusu ir daudz lētāk nekā ar lidmašīnu. Kārtīgi izpētiet informāciju mājas lapās un jūs bez problēmām atradīsiet to variantu, kurš jums der vislabāk. Informāciju labāk meklēt angļu valodā. Kādreiz, tāds brauciens var sanākt tikai mazliet lētāks, bet toties daudz vairāk nogurdinošs, tāpēc ir ļoti svarīgi izlemt, ko jūs vēlaties vairāk, ieekonomēt, izbaudīt piedzīvojumu vai arī nokļūt galapunktā pēc iespējas ātrāk un ar mazāk piedzīvojumiem.

Eiropas dzelzceļa līnijas, piedāvā ļoti daudz atlaižu tiem braucējiem, kuri par biļetēm ir parūpējušies laicīgi. Piemēram, specializētajās mājas lapas var uzzināt visu nepieciešamo informāciju, par speciālajiem piedāvājumiem un tad tos vajag salīdzināt ar parastajiem piedāvājumiem un izvērtēt, vai ir nozīmē tos izmantot vai nē.

Ceļošana ar auto stopiem. Tāds ceļošanas veids ir paredzēts ekstremālu piedzīvojumu meklētājiem, bet neskatoties uz to ir spējīgs ieekonomēt samērā daudz līdzekļu. Par šo ceļošanas veidu varam teikt tikai vienu, ne jau visi autovadītāji ir uzticami cilvēki.

Daudzi cilvēki, izmanto pielikumu Blablacar, lai ceļotu pa visu pasauli. Jūs izveidojat profilu un norādāt, uz kurieni taisāties braukt. Autovadītāji, kuri dodas tajā virzienā, raksta vai zvana jums. kādreiz, tāds ceļojums var būt pilnīgi bez maksas, bet kādreiz autovadītāji palūdz tīri simboliski kaut ko samaksāt, piemēram, lai atgrieztu naudu par benzīnu. Tāds variants tiek uzskatīts par drošāku, nekā vecais, labais auto stops, tāpēc, ka gan autovadītāji, gan braucēji, izveido savus profilus un atstāj kontaktus visiem redzamā vietā.

Mājas lapās par kaučsērfingu, cilvēki izveido profilus, aizpilda tos angļu valodā un pievieno fotogrāfijas. Ārzemēs ir sastopami tādi cilvēki, kuri ir gatavi uzņemt ciemiņus savās mājās, citi cilvēki – nav gatavi maksāt naudu par mājvietu un meklē tieši tādus, viesmīlīgus cilvēkus. Lai sameklētu bezmaksas naktsmājas, vajag aizpildīt pieteikumu, kurā draudzīgi un ar smaidu vajag izstāstīt par savu ceļojuma mērķi. Kā arī atzīmēt pilsētas un datumus, kuros jūs taisāties tās apmeklēt. Pacentieties padomāt un paziņot tiem cilvēkiem, kur un kā jūs varat būt viņiem noderīgi, piemēram, jūs esat ar mieru iemācīt viņiem vārīt skābeņu zupu vai gatavot auksto zupu.

Kaučsērfings – tā ir īpaša ceļotāju filozofija, jums jāmāk būt labam ciemiņam, jūs nedrīkstat būt uzbāzīgi, jums ir jābūt tīrīgiem, noderīgiem, jāaizved suvenīri. Tad jums būs iespēja sadraudzēties ar cilvēkiem, pie kuriem jūs braucat un tie labprāt iepazīstinās jūs ar savu pilsētu un tuvāko apkaimi.