Garantijas

Izdarot lielākus pirkumus, vai arī tādus, kurus plānojam patērēt ilgāku laika posmu, piemēram, telefonu, televizoru, ledusskapi vai datoru, domājam par to, kāda ir mūsu garantija, ka ar preci nekas nenotiks. Tieši tāpēc ir izgudrotas garantijas, kas pasargās lietotājus no tā, ka prece tiek bojāta pirms klients to saņem vai arī, ka ražošanas procesā radās kļūme, kuru nebija iespējams pamanīt pirms prece tika sākta lietot. Tātad garantija ir papīra formāta solījums, ka kompānija salabos vai apmainīs produktu bez maksas, ja lietotājs atrod preces bojājumus, kas ir ražotāja vaina noteiktā laika posmā pēc iegādes brīža. Tajā laikā, kad garantijas parādījās, cilvēki tās izmantoja ļoti plaši, tāpēc kompānijas sāka garantiju solījumos minēt konkrētus bojājumus, kas tiks laboti un kuri nē. Lielākā daļa no garantijām, kas tiek piešķirtas preces iegādes brīdī, darbojas tikai vienu gadu (beste lijmpistool), bet ir arī tādas, kas darbojas gan ilgāku, gan tādas, kas darbojas īsāku laika periodu. Tā kā bieži vien garantijas nenosedz visu laika periodu, ko pircējs vēlas, tad tirgotāji ir ieviesuši jaunu sistēmu, ka garantija var tikt pagarināta, ja klients vēlas par to papildus piemaksāt. Papildus garantijas sedz krietni ilgāku laika periodu un ir daudz maigākas attiecībā uz noteikumiem, kad prece tiks labota bez maksas un kad tas nenotiks. Neskatoties uz to, ka tiek samaksāts par papildus garantiju, tas nebūt nenozīmē, ka prece vēl aizvien tiks labota bez maksas, jo vienmēr pastāv iespēja, ka garantijas labošana tiks atteikta.

Viena no svarīgākajām lietām, kuru ir vērts ļoti rūpīgi un ar melnu tinti pierakstīt savā blociņā- garantijas labošana darbojas tikai un vienīgi tām precēm, kuras pēc iegādes nav tikušas mainītas nekādā mērā. Piemēram, ja automobilis ir vests uz servisu, un tam ir nomainīts dzinējs pret jaudīgāku, tad pat, ja vienas no durvīm ir bojātas, remonts var tikt atteikts. Šā brīža auto vairs nav tas pats auto, kurš tika pārdots, tāpēc kompānija var teikt, ka nomainītās detaļas ir mainījušas mašīnas komplektāciju, kas varētu būt iemesls tam, ka durvju sistēma vairs nedarbojas perfekti. Tā izklausās pēc ļoti lielas atrunas, kas tā arī ir, bet tas vienalga notiek dzīvē un no tā ir jāizvairās. Ja vēlies nodrošināties, ka kļūmju gadījumā tavs garantijas remonts netiks noraidīts, tad neko nemaini. Diemžēl nekā nemainīšana vēl nenozīmē, ka garantijas remonts netiks atteikts.

Katrai kompānijai ir savi principi, kā tiek atrunāti noteikumi garantijas saņemšanai. Garantijas remonta vai preces bezmaksas apmaiņa var tikt atteikta dažādu iemeslu dēļ. Viens no vispopulārākajiem ir pieprasīt papildus preces lietošanas testus. Ja uzņēmums atklās, ka prece darbojas kā tai vajadzētu normālos apstākļos, tad garantija labojumi tiks atteikti. Iemesls tam visam būs tas, ka īpašnieks esot preci pakļāvis nepareiziem lietošanas apstākļiem, piemēram, novietojis to pārāk aukstā vai siltā klimatā, kad ierīce nespēja pareizi funkcionēt. Vienmēr arī jāatceras, ka garantijas labošana nenozīmē, ka tas notiks uzreiz. Bieži vien prece, piemēram, strijkplank aanbieding ir jāatdod atpakaļ veikalā vai pa tiešo jānosūta ražotājam, šajos gadījumos remonts var ievilkties. Vislabākais variants ir tad, ja ražotājs ir norādījis tuvāko autorizēto labošanas iestādi, kura tālāk arī risinās esošo problēmu. Garantija kopumā ir laba lieta, bet ir jābūt ļoti piesardzīgiem preci izmantojot, lai bojājumu gadījumā bez maksas labošana netiktu atteikta.

Atlaides un alternatīvas

Kad runa ir par sievietēm un iepirkšanos, bieži vien nākas dzirdēt viņas sakām- es nopirku šo jaciņu uz atlaidēm. Nav jau tā, ka tas vienkārši tiek pateikts, visbiežāk ir dzirdāms zināms lepnums par to, ka viņai ir izdevies izdarīt ļoti izdevīgu pirkumu. Atlaides ir atsevišķa pasaule iepirkšanās zemē. Šoreiz es piedāvāšu skatījumu no tirgotāju puses, kas mums pašiem ļaus saprast kāpēc mēs nopirkām tieši to produktu nevis blakus esošo. Atlaides biznesa pasaulē tiek izmantotas 3 nolūkiem: lai atbrīvotos no esošajām precēm un atrastu vietu jaunajām, lai piesaistītu jaunus klientus, lai sasniegtu pārdošanas mērķus nesezonās.

Atlaides ne būt nav pirmā izvēle tirgotājiem, lai sasniegtu kādu no mērķiem, jo tas vēl aizvien priekš viņiem ir diezgan dārgi. Pirms tiks izmantotas atlaides tirgotājs noteiks absolūti zemāko cenu, par kuru ir iespējams pārdot produktus, lai neciestu zaudējumus. Tiks izstrādāts ļoti detalizēts mārketinga plāns, lai piesaistītu jaunus klientus vai aktivizētu veco klientu bāzi.
No tirgotāju puses piedāvāt atlaides ir diezgan ierasts veids, bet tas nozīmē, ka lai sasniegtu to pašu ieņēmumu apjomu ir jāpārdod divas reizes vairāk drēbju. Tas nav visizdevīgākais veids priekš tirgotāja, bet, neskatoties uz to, pircēji arvien vairāk pierod pie tā, ka atlaides ir pieejamas uz katra soļa, tāpēc vairs nereaģē uz to tik aktīvi kā agrāk. Tāpēc tirgotājiem ir jāatrod jaunas metodes kā pārliecināt mūs nopirkt viņu pārdoto produktu vai pakalpojumu (avfukter).

Viena no alternatīvām, kuru varam redzēt, ir īpašie piedāvājumi, piemēram, bezmaksas sūtīšana vai iesaiņošana. Ļoti svarīgi priekš tirgotāja šajā posmā ir saprast, kas ir tas, ko viņa pircēji novērtētu visvairāk. Tālāk ar vien vairāk tiek izmantoti paciņu piedāvājumi, respektīvi tas ir tad, kad nevar nopirkt vienu zeķu pāri, bet uzreiz ir jāpērk 3 vai vairāk, kas savā ziņā padara cenu patīkamāku mums, bet no otras puses tas ir arī ļoti izdevīgi priekš tirgotāja, jo ļoti ātri un vienkārši var atbrīvoties no nevajadzīgā inventāra.

Ļoti vienkārša un laba metode kā atbrīvoties no liekajām precēm, kuras ir vairumā tirgotāju noliktavās ir piedāvāt atlaides pērkot lietas vairumā. Kuram no pircējiem gan nepatiktu saņemt atlaidi, piemēram, ja pērkam 10 viena un tā paša tipa lietas. Tā savā ziņā ir izstrādājusies par vispār zināmu praksi, ka brīžos, kad pērkam kādas lietas vairumā, mēs vēlamies tās iegādāties lētāk nekā tad, ja pirktu tās atsevišķi pa vienai. Bieži vien, kad ar to visu nav gana tad var mēģināt piedāvāt saviem klientiem kādu papildus dāvaniņu vai servisu, bieži vien tas mums neizmaksās gandrīz nekā. Piemēram, elektronikas veikalā var piedāvāt bezmaksas apmācības kā ierīci izmantot, vai arī bezmaksas 3 mēnešu garantiju. Bieži vien tas naudas ziņā tirgotājam neizmaksās neko, bet vienmēr ir jārēķinās ar laiku, kurš tiks pazaudēts sniedzot šo papildus pakalpojumu. Kā viens no pēdējiem salmiņiem tirgotāju kokteilī ir piedāvāt sezonālās vai periodiskās atlaides. Ir pāris mēneši, nedēļas vai dienas gadā, kuras cilvēkiem ir nozīmīgas savā veidā, tāpēc ir iespējams klientūru pārliecināt par to, ka atlaides ir paredzētas tikai uz vienīgi šajā laika posmā un vēlāk preci iegādāties nebūs iespējams. Atlaižu pasaule ir māksla, un kā jau jebkuri mākslinieki, arī tirgotāji rada jaunas krāsas, tehnikas un otas, lai pārliecinātu mūs iepirkties pie viņiem (luftfukter best i test).

Kā pārvaldīt finanses: 10 vīriešu likumi

Daudzi no mums ir finansiāli neizglītoti cilvēki. Tieši tāpēc, viņi dzīvo nabadzībā vai arī slīkst parādos. Šodien mēs jums izstāstīsim 10 vienkāršus likumus, kas palīdzēs pielikt punktu šai bezjēdzīgai dzīvei.

Skolā bērniem māca matemātiku, bioloģiju, ģeogrāfiju, programmēšanu, utt., bet neiemāca vienu ļoti svarīgu lietu – kā pareizi pārvaldīt savas finanses. Finansiāli neizglītoti cilvēki, bieži vien, uzķeras uz kredītu devēju skaistajiem solījumiem un dažādiem krāpniekiem. Lai tas vairs neatkārtotos, ievēro šos vienkāršos 10 likumus.

Atsakieties no kredītiem

Daudziem cilvēkiem ir ne tikai vairāki kredīti, bet arī vairākās bankās. Tādu dzīvi var nosaukt par dzīvi uz kredīta jeb hurtige lån. Kādreiz, šie cilvēki, kredīta procentu atmaksai (rki lån) tērē vairāk naudas nekā nopelna. Gala rezultāta, daudzi no viņiem nonāk paradu gūstā.

Padoms: centieties pēc iespējas mazāk sadarboties ar bankām un citām finanšu kompānijām.

Tērējiet mazāk, nekā nopelnāt

Viss ir vienkārši: ja jums neizdodas palielināt ieņēmumus, tad vajag samazināt izdevumus. Tas ir galvenais ekonomijas likums.

Plānojiet budžetu

Uzstādiet finansiālos mērķus, piemēram, sakrāt konkrētu naudas summu noteiktā laika periodā, pierakstīt visus izdevumus. Varbūt tas liksies garlaicīgi, bet ja jūs gribat zināt, kur paliek jūsu nauda un sākt veidot uzkrājumus, tad iztikt bez grāmatvedības nav iespējams.

Nepērciet to, kas jums “nav pa kabatai”

Neceriet, ka rīt jums paaugstinās algu un dzīvot ar iegādāto mantu kļūs vieglāk. Pirkt un maksāt kredītu – aizmirsti par to. Neviens nezina to, kas būs rīt, tāpēc pērc tikai to, ko vari atļauties.

Koriģē izdevumus

Daudziem cilvēkiem ir aktivizēti, piemēram, visdažādākie interneta pakalpojumi, bet, bieži vien viņi tos neizmanto un pat nezina priekš kam tie ir vajadzīgi. Tieši tāpat ir ar bankām un citām iestādēm – jums ir noformēti ne jau tie lētākie pakalpojumi, bet jūs tos nemaz neizmantojat. Tā nemanot, pa pilītei vien, aiztek jūsu nauda. Mēneša beigās visi, it kā sīkie maksājumi, sakrājas pamatīgā naudas summa, kas tiek izdota par nevajadzīgiem pakalpojumiem.

Reālā alga

Sarēķini savus reālos ikmēneša ienākumus. Tad atņem no tiem visus izdevumus: nodokļus, pārstrādātās stundas, soda naudas, utt. Gala rezultāts, tad arī ir tava reālā alga.

Bet reālie ieņēmumi ir vēl mazāka summa, tāpēc, ka vajag atņemt visas biznesa pusdienas, kafejnīcu apmeklējumus, transporta izdevumus, pirkumus, utt.

Novērtē pirkumu

Esi izdomājis kaut ko iegādāties? Novērtē to, bet ne jau naudas izteiksmē. Novērtē to nostrādāto stundu izteiksmē – cik stundas tev ir jāstrādā, lai segtu izdevumus, kas ir saistīti ar šo preci? Kā jūties? Varbūt labāk iegādāties kaut ko lētāku?

Neuzķeries reklāmai

Mārketings ir veids, kā izspiest no tevis pēc iespējas vairāk naudas, vienalga par kādu preci – vajadzīgu vai nevajadzīgu. Piemēram, visiem tāda prece ir, bet neviens neaizdomājas par to, ka daudziem no viņiem ir kredīti. Neesi tāds kā visi. Visus pirkumus veic apzināti, nevis TV reklāmas iespaidā.

Neskaties uz citiem

Katram cilvēkam ir sava dzīve, savi ieņēmumi un izdevumi, utt. Tieši tā dzīvo arī tu: izvēlies savus mērķus, savu dzīvi, savus pirkumus, utt. Tikai tu pats vari izvēlēties būt finansiāli neatkarīgam vai slīkt parādu purvā!
Dodies nospraustā mērķa virzienā

Daudziem cilvēkiem ir savi mērķi, daudzi tos īsteno, bet daudzi pat nenojauš, ka to var izdarīt. Jums ir mērķis? Tad padomājiet, kas jādara, lai tas kļūtu par realitāti? Izdomājāt, tad katru dienu, speriet kaut vienu soli šajā virzienā.

Kā ietaupīt iepērkoties pārtikas veikalā?

Viena no būtiskākajām ģimenes budžeta sastāvdaļām ir izdevumi pārtikas iegādei. Latvijas mājsaimniecībās izdevumi pārtikai veido vienu ceturto daļu no visiem tēriņiem kopā. Taču, pēc aptaujas, mēs varam secināt, ka vismaz katra piektā Latvijas ģimene vienreiz nedēļā konstatē, ka daļa no iepirktās pārtikas ir sabojājusies un tā ir jāizmet. Tas liecina, ka ģimenes nesaplāno nedēļas tēriņus un nopērk daudzas nevajadzīgas lietas, kuras nemaz nav nepieciešamas. Ja izvairīsies no šiem pirkumiem, tad ir iespēja ietaupīt diezgan lielu summu un neņemt imprumuturi rapide fara acte. Tādēļ esam sagatavojuši dažus padomus, ar kuru palīdzību jūs varēsiet samazināt tēriņus, kā arī būs iespēja labāk izkopt savus iepirkšanās paradumus.

Lai nopirktu tikai nepieciešamo, uz veikalu jādodas ar iepriekš izveidotu sarakstu. Tā kā dodaties uz veikalu bez saraksta, jums īsti nav apziņas, kas ir vajadzīgs un tiek nopirktas arī lietas, kas mājās jau ir. Tā pat tiek pirktas impulsīvas preces un lietas, kurām ir atlaides. Lai izvairītos no šādiem pirkumiem, jau mājās ir jāsagatavo saraksts ar lietām, kuras ir beigušās vai nepieciešamas jaunajai nedēļai. Sarakstā ieraksti lietas, kuras tiks lietotas tikai nākamajā nedēļā, ne vēlāk. Šī saraksta veidošana palīdz arī jums veidot maltīšu sarakstu nākamajai nedēļai. Tik pat svarīgi ir neatrauties no saraksta, jo tas, ka saraksts ir izveidots, nozīmē to, ka neko lieku nevajadzētu nopirkt.

Dažkārt šķiet, ka pārtikai netērējam lielu summu no savas algas, jo uz veikalu dodamies diezgan bieži un katru reizi summas nav ievērojami lielas. Tieši šī iemesla dēļ, šķiet, ka šoreiz arī var iztērēt vairāk un palutināt sevi. Ja saskaitīsiet savus tēriņus tieši pārtikas veikalā, tikai tad sapratīsiet, cik lielas summas tiek atstātas šajos veikalos. Tā pat jūs iemācīsieties plānot un būs iespēja novērtēt, cik jūs varat atļauties iztērēt tieši šiem mērķiem.

Tā pat izdevīgi ir pierakstīt konkrētas preces un to cenas no dažādiem veikaliem. Varbūt, ka ir vērts dažas preces iegādāties citā veikalā. Dažkārt cilvēki dara tā, ka vairumu pārtikas preces iepērk vienā veikalā, bet atsevišķas preces dodas iegādāties uz veikalu, kur to piedāvā pa lētākām cenām.

Vēl viens veids, kā samazināt iztērēto summu pārtikas veikalā ir saplānot iepirkšanās reizes. Jo retāk iepirksies, jo būs mazāka iespējamība tērēt naudu. Tā pat, ja iepērkaties tikai vienu reizi nedēļā, tas jums liks saplānot savu nedēļu. Tādēļ mēs jums iesakām iepirkties mazāk reizes nedēļā. Ja plānosiet savu nedēļu, tad ar vienu reizi braucot uz veikalu arī ietaupīsiet degvielu, ja braucat ar auto, kā arī ietaupīsiet laiku.

Saplānojiet savu budžetu un pārtikai atvēliet konkrētu summu – credit rapid cu buletinul. Plānošanā ietilpst ne tikai iepirkuma saraksta izveidošana un tēriņu pierakstīšana, bet arī savu izdevumu plānošana uz ilgāku laiku. Vislabāk ir noteikt maksimālo summu, kuru varat iztērēt mēneša vai nedēļas laikā. Ja būs noteikts naudas limits, jums būs stimuls tērēt mazāk, lai naudas pietiktu visam mēnesim.
Nobeigums nākamajā rakstā.

6 lietas, bez kurām nevar iztikt ceļojuma laikā

Ja jūs šī lietas, ceļojuma laikā atstāsiet mājās, tad lielākas vai mazākās problēmas jums ir garantētas, neskatoties uz to, ka katram no mums noteikti ir saraksts ar nepieciešamajām lietām. Tātad, nepieciešamo mantu saraksts – préstamos sin intereses, bez kurām ceļojuma laikā nevar iztikt.

Ko ņemsim līdzi?
Cilvēki ir ļoti atšķirīgi, vieni nevar ceļot bez ausu aizbāžamajiem vai spilvena zem galvas, bet ir arī tādi cilvēki, kuriem nepatīk būt atkarīgiem no apstākļiem. Kāds, šobrīd, noteikti ieminēsies, ka var aiziet uz veikalu un visu nepieciešamo nopirkt, jā tik tiešām tā var izdarīt, bet ne tajā brīdī, kad izkāp no lidmašīnas vai atrodies meža vidū.

Kredītkartes
Kredītkartes ir nepieciešamas tāpēc, ka ir ļoti daudz vietu, kurās var norēķināties tikai ar kartēm. Piemēram, šķērsojot Poliju tranzītā, ja jums nebūs kredītkartes ar ko norēķināties, jūs pie barjeras varēsiet stāvēt stundām ilgi, izveidot garu rindu aiz sevis un gaidīt, kamēr kāds jūsu vietā samaksās.

Var gadīties arī tā, ka naudu jums nozog, bet viesnīcā jūs sagaidīs jūsu kredītkarte un ceļojums varēs turpināties.

Telefons
Telefons ir nepieciešams lai tajā varētu ievietot vietējo sim – karti / creditos sin nomina. Ja jūs ceļojat viens pats vai kopā ar ģimeni, nevis ar grupu un ekskursijas vadītāju, tad jums būs jākārto daudz lietu ar telefona palīdzību, tāpēc tas jums ir vienkārši nepieciešams.

Ūdensizturīga fotoaparāta somiņa
Ja pažēlosi naudu ūdensizturīgai somiņai, kura nemaksā daudz, vari šķirties no fotoaparāta, kurš vienam otram maksā ļoti daudz. Tagad runa nav par tropiem, kur tāda somiņa ir dzīves nepieciešamība, bet gan par Eiropu un to brīdi, kad tur nav ne pilītes lietus, bet ir Adrijas jūra.

Nav jau zināms, kurā brīdī var sākties lietus, vai kurā brīdī, jums būs nepieciešams braukt ar laivu pa jūru, kurā tobrīd ir auksti viļņi.

Bet, ja runājam par tropiem, tad tur bez ūdensizturīgās somiņas, vispār darīt nav ko. Tūristi, lietus laikā, bieži vien skrien gar visu pludmali, cerībā atrast kādu ūdensnecaurlaidīgu maisu, lai tajā varētu noslēpt fotoaparātu vai kameru.

Ūdensnecaurlaidīgs maiss somai
Bieži vien, lietus sākas visnepiemērotākajā laikā, piemēram, tajā brīdī, kad ir jābrauc uz lidostu, lai dotos mājās. Ārā līst, bet jums uz muguras atrodas mugursoma, kura kļūst aizvien smagāka un smagāka un viss, kas tajā atrodas iekšā ir neglābjami slapjš. Tas vēl būtu sīkums, bet ja jūsu somas saturs ir kļuvis smagāks un vairs neatbilst standartiem – jums par to būs jāpiemaksā.

Tabletes pret asinsspiedienu
Dažiem cilvēkiem ir problēmas ar asinsspiedienu un daudzi no viņiem, nevar iztikt bez asinsspiediena zālēm. Problēmas, kā jau parasti, sākas visnepiemērotākajā brīdī, bet ja jums nav līdzi zāļu, nav teikts, ka ārzemēs jums izdosies tās nopirkt un piedevām, tieši tādas, kuras jums ir nepieciešamas.

Sandales
Runa, varbūt, nav tieši par sandalēm, bet par rezerves apaviem. Ja jums, ceļojuma laikā saplīst jūsu ērtie apavi, tad nav teikts, ka jaunie apavi, kurus jūs iegādāsieties, būs tik ērti kā iepriekšējie un nepierīvēs jums kājas.

Paldies par info musu partnerim – minicreditos con asnef!

Atpūta 2017. gada jūnijā

Daudzi cilvēki jau ziemā sāk plānot, kur viņi pavadīs savu atvaļinājumu vasarā. Vieni, savu ceļojumu labāk plāno pirmajā vasaras mēnesī, jo tad vēl ir zemākas cenas un mazāk cilvēku, it īpaši kūrortos, citi, atkal izvēlās labāk augustu, neskatoties uz to, ka cenas tad ir visaugstākās un cilvēku pieplūdums – vislielākais.

Tieši tāda pati situācija ir, ja jūs vēlaties doties nevis uz kūrortu, bet apskatīt ievērojamākās vietas un doties ekskursijās. Jūnijā, laiks ir pilns ar pavasara svaigumu, pārvietoties ir daudz vieglāk, nekā pārējos vasaras mēnešos.

Uz kurieni tad lai dodas atpūsties 2017. gada pavasarī? Ieteikumus piedāvā SuperLaina.

Jūnijā, ceļojumā, var doties uz Eiropas valstīm, uz Krieviju, gan uz citām, daudz eksotiskākām zemēm.
Kā jau mēs teicām, jūnijs, ir viens no labākajiem mēnešiem, lai dotos ceļojumā. Šajā laikā, tūristi visās pasaules malās, jau sāk kārtot koferus un iegādāties biļetes.

Ekskursijas jūnijā
Ja jūsu mērķis ir ekskursijas, tad dodieties uz Horvātiju, it īpaši, ja esat vēsāka laika cienītājs, jo tur šajā laikā nebūs smacīgā karstuma, bet var būt vējš un smidzināt smalks lietutiņš. Melngalvē valdīs tieši tāda pati atmosfēra, toties gaiss uzsils jau līdz 23 – 25 grādiem. Ja vēlaties, varat doties arī uz Skandināviju, tikai vajag rēķināties ar to, ka lietus, tur šajā laikā ir ikdienišķa parādība, tāpēc obligāti līdzi paņemiet lietussargu. Šajā laikā, varat apmeklēt Sanktpēterburgu, jo tajā jūs sastapsieties ar apbrīnas vērtu skaistumu, kuru bieži vien salīdzina ar Venēciju. Bet ja esat nolēmis doties uz Franciju vai Holandi, tad varēsiet izbaudīt krāšņo ziedu parādi.

Eksotika jūnijā
Ne visas, eksotiskas valstis, būs spējīgas iepriecināt savus tūristus jūnijā. Piemēram, Taizemes rietumu daļā, jūnija valdīs brāzmains vējš, tāpēc, ja jūsu galamērķis ir Taizeme, tad labāk dodieties uz austrumu piekrasti. Skaists un silts laiks jūs sagaidīs Portugālē, jo te termometra stabiņš nenolaidīsies zemāk par 30 grādiem. Tikai jārēķinās ar to, ka ūdens okeāna nemaz tik silts vēl nebūs.

Vjetnamā, maija sākumā ir sauss laiks, jūras musoni nav spējīgi uz šo zemes nostūri atnest lietu.

Atpūta ar bērniem 2017. gada jūnijā
Ir beidzies mācību gads un daudzi vecāki, savus bērnus, cenšas iepriecināt ar ceļojumiem uz citām valstīm. Ja ziemas mēnešos vajadzēja doties uz siltajām zemēm, tad jūnijā, izvēle jau ir neierobežota. Vasaras sākumā, daudzi izvēlas doties ceļojumā ar autobusu. Liels, tādu ceļojumu pluss – samērā zemās cenas un iespēja, viena brauciena laikā, apskatīties vairākas pilsētas. Ar autobusu jūs varat doties uz Franciju, Itāliju, Spāniju, Vāciju, Čehiju, utt., izvēle ir ļoti liela. Cilvēki, joprojām, labrāt dodas uz Ēģipti un Turciju (Meidän pikavippi 18v heti tilille Suomi), jo tur ir padomāts par kvalitatīvu bērnu atpūtu.

Mūsdienās joprojām turpina augt pieprasījums pēc ceļojumiem uz Dienvidaustrumu Āzijas valstīm, bet it īpaši uz Vjetnamu un Dienvidkoreju. Liels tūristu skaits dodas uz Taizemes krastiem un Grieķiju, kura vilina tūristus ar savām vēsturiskajām vietām un saulainajām pludmalēm. Īpaši populāras ir kļuvušas salas, kur katru gadu atveras jaunas viesnīcas un restorāni.

Bērniem lielu prieku sagādās atpūta Maljorkā, Spānijā, jo tur būs iespēja gan peldēties, gan izbaudīt patīkamos saules staru pieskārienus, kā arī atpūsties no stresa pilnās ikdienas, kura valda pilsētā.

Kas jāzina par dzīvošanu hostelī. Noderīgi padomi

Tiem cilvēkiem, kuriem patīk ceļot par sapratīgām cenām, par neaizstājamu variantu ir kļuvuši hosteļi. Daudzi, vēl joprojām, pret tādām iestādēm izturas kā pret kaut ko netīru, kaut gan, tās jau sen ir pārvērtušies par tīrām un mājīgām vietām.

Kas ir hostelis? Īpatnības un priekšrocības.
Tulkojumā no angļu valodas, vārds hostelis nozīmē kopmītnes, tūristu bāze, utt. Te jūs sameklēsiet lētas naktsmājas un te jums būs iespēja pagatavot ēdienu kopējā virtuvē. Standarta numuros, parasti dzīvo no 4 līdz 16 cilvēkiem. Numuri ir paredzēti arī divām personām, bet tie tad ir daudz dārgāki.

Visās valstīs, tāda tipa viesnīcas ir iecienījuši studenti. Pirmkārt, tās ir drošas, otrkārt, iekļauj sevī nepieciešamo minimumu pakalpojumu, kurš ir nepieciešams ērtai dzīvošanai. Treškārt, tās ir daudz lētākas un atļauj ieekonomēto naudu iztērēt papildus ekskursijās un atpūtā.

Citiem vārdiem sakot, ja jums ļoti gribas redzēt Luvru, stundām ilgi staigāt pa Parīzi, bet varbūt pa Prāgu, Venēciju, Florenci, Amsterdamu, Romu, Madridi, utt., pa jebkuru citu, sapņu pilsētu tad hostelis, var kļūt par lielisku ceļojuma sastāvdaļu, kurš palīdzēs ieekonomēt naudu.

Tiem, kuriem nav pieredzes šajā jomā, mēs varam izstāstīt, ka:

Vajag atbrīvoties no aizspriedumiem.
Svarīgi ir apzināties patiesību, mūsdienās, jebkurš Eiropas hostelis ir tīra un mājīga vieta, kurā dzīvo kulturāli cilvēki. Nevajag to salīdzināt ar sliktām kopmītnēm.

Vajag zināt angļu valodas pamatus.
Hosteļi ir starptautiska vieta, tāpēc tajā var atpūsties tūristi, kuri nezina jūsu dzimto valodu. Pirms doties ceļojumā, atkārtojiet vai apgūstiet angļu valodas pamatus.

Dzīvojiet tajos hoteļos, par kuriem esat dzirdējuši labas atsauksmes.
Šo informāciju, vienmēr var sameklēt internetā. Populārās saitēs var izlasīt atsauksmes un citu iemītnieku atsauksmes, tās tad arī palīdzēs jums pieņemt galīgo lēmumu.

Vajag laicīgi parūpēties par apmešanās vietu.
Šis nosacījums, īpaši aktuāls, kļūst vasaras periodā un pirs Jaunā gada brīvdienām. Nav izslēgts, ka jums izdosies pēdējā brīdī sameklēt labu ietu, bet var gadīties arī tā, ka visas labās vietas jau būs aizņemtas.

Vajag izvēlēties ērtāko atrašanās vietu.
Visērtāk ir dzīvot tajos hosteļos, kuri atrodas pilsētas centrā vai galvenajos tūrisma maršrutos. Tas palīdzēs ieekonomēt gan laiku, gan naudu.

Vajag salīdzināt cenas.
Tas ir viens no galvenajiem tūrista noteikumiem, ja viņš ir nolēmis dzīvot hostelī. Cena var būt atkarīga gan no cilvēku skaita viena numurā, gan no hosteļa atrašanās vietas. Tāpēc, vienmēr apskatieties vairākus variantus.

Vajag pārbaudīt vai ir WI-Fi zona.
Mūsdienās, tas ir viens no galvenajiem nosacījumiem, jo daži, ne uz mirkli nav spējīgi šķirties no jaunākajām tehnoloģijām. Vajag pārliecināties, vai pakalpojums ir pieejams bez papildus samaksas.

Vajag saglabāt uzmanību.
Hostelī, izņemot jūs, var dzīvot arī citu valstu pilsoņi. Katram no viņiem ir savas nacionālās tradīcijas, tāpēc, lieka uzmanība nekad nenāks par ļauju. Personīgās mantas, vajag vienmēr novietot skapītī vai seifā, atslēgai vienmēr ir jāatrodas tikai pie jums.

Nevajag krist izmisumā.
Jebkura ceļojuma laikā var gadīties nepatikšanas, tāpēc neparedzētu situāciju gadījumā, vienmēr centieties saglabāt mieru.

Vajag būt sabiedriskiem un labvēlīgiem.
Katram cilvēkam ir nepieciešama komunicēšanās, it īpaši svešā pilsētā. Šo vajadzību, jums pilnībā var apmierināt atrašanās hostelī, jo tur vienmēr būs cilvēki, tieši ar tādu pašu vajadzību.

Pirmais ceļojums uz Indiju

Jūs jau sen sapņojat nokļūt Indijā – sapņu, pasaku un leģendu zemē? Jūs nebaida briesmīgie stāsti par to, cik tur viss ir netīrs, cik daudz nabadzīgu cilvēku tur ir un ka jūs varat saslimst? Tad šī apburoša zeme gaida jūs! Lai dotos ceļojuma uz Indiju ir nepieciešams sagatavoties, jo tur valda sava likumi, kultūra un tradīcijas, kuras vajag ievērot.
Izvēlieties labāko laiku braucienam uz Indiju.

Indija ir skaista jebkurā gadalaikā, bet daudzi uzskata, ka Indiju ir vērts apmeklēt laika periodā no oktobra līdz martam. Bet, ja jūs esat izlēmuši doties uz valsts augstieņu rajoniem, tad lieliski derēs arī vasaras mēneši.

Laicīgi iegādājieties biļetes
Ja jūs vēl neesat nopircis ilgi kārotās biļetes, tad ir pēdējais laiks to izdarīt. Mūsdienās pastāv iespēj iegādāties biļetes neizejot no mājām, ar interneta palīdzību. Turklāt, jūs pats varat izvēlēties visērtāko izlidošanas datumu un sameklēt biļetes ar atlaidēm. Laicīgi padomājiet arī par dzīvošanu, lai ceļojuma laikā jums nenāktos piedzīvot nepatīkamus brīžus.

Vakcinēšanās pret slimībām
Nekrītiet izmisumā, jūs varēsiet lieliski iztikt bez vakcinēšanās, ja vien ievērosiet dažus vienkāršus higiēnas noteikumus. Tātad, pēc iespējas biežāk mazgājiet rokas, kā arī augļus un dārzeņus, kurus taisāties lietot savā uzturā. Nelietojiet uzturā tikko nopirktus produktus, ja tie nebija pakļauti termiskai apstrādei. Nedzeriet krāna ūdeni vai ūdeni no citiem avotiem, lietojiet tikai pudelēs nopirkto ūdeni. Lai kaut mazliet pierastu pie Indijas virtuves, pirmo laiku vajag ēst brokastis Eiropas virtuves restorānos.

Ceļojiet pa indiju patstāvīgi
Kad pieradīsiet, varat droši atstāt tūristu pūļus un doties ceļot viens pats. Indija tā ir valsts, kura necieš šablonus un vienveidību. Tā ir gatava, ikvienam tūristam atklāt kaut ko īpašu un dziļi personīgu.

Indijas aromāti
Pirms ceļojuma jūs varat sākt sevi mērķtiecīgi pieradināt pie Indijas aromātiem, droši varam teikt, ka tas ir veltīgi, jo pirmajās dienās tie jums vienkārši sekos līdzi. Tā būs gan Indijas izgāztuvju smaka, gan garšvielu un vīraku asā smaržā…tas viss radīs nesaprotamu smaržu jucekli, kurš pirmajā brīdī ļoti kairinās jūsu nāsis. Nepārdzīvojiet, pavisam ātri jūs pieradīsiet un vairs nejutīsiet nepatīkamās smaržas, toties izteikti jutīsiet ziedu un aromātisko sveķu unikālo smaržu.

Indijā ir neiedomājami daudz cilvēku
Indijā dzīvo viens miljards cilvēku, tāpēc, no nepārtrauktā cilvēku pūļa, jums var palikt “raibs gar acīm”. Tādos apstākļos, cilvēks ļoti ātri nogurst, tāpēc, centieties pēc iespējas biežāk mainīt savu atrašanās vietu – brauciet prom pilsētas uz laukiem, kalniem vai mežu.

Komunikācija un valoda
Nepārdzīvojiet ja jūs nezināt hindi valodu, tāpēc, ka angļu valodu tur zina gandrīz visi. Ja jums ir grūtības ar angļu valodu, tad žestu valoda jums būs spējīga palīdzēt jebkurā brīdī. Galvenais, smaidiet un esiet pieklājīgi, vietējie iedzīvotāju jums vienmēr palīdzēs.

Fotografēšana
Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka fotogrāfija kopā ar eiropiešiem, nes laimi, tāpēc, nekautrējieties fotografēties kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, kad viņi to lūdz.

Indijas tirgus
Ja jūs gribat sajust visu, šīs valsts un iedzīvotāju kolorītu, tad dodieties uz tirgu. Tirgū obligāti vajag kaulēties, tāpēc ka cenas ir vismaz 10 reizes augstākas, nekā tām vajadzētu būt. Pacentieties pirmajā dienā neatstāt tur visu savu naudu, jo tas ir pilnīgi iespējams.

Noderīgi padomi kā pareizi izvēlēties ceļasomu

Mums visiem, ļoti gribas iegādāties kvalitatīvu ceļasomu, kura izturēsies nevis vienu, bet ļoti daudzus ceļojumus. Jā, mums ir svarīgi, lai tai nesaplīstu rāvējslēdzējs, lai nenolūztu ritentiņi, lai uz tā nepaliktu skrambas un nepatīkami netīrumu traipi. Kā, iegādāties tieši tādu, kvalitatīvu somu, mums izstāstīs profesionālis šajā jomā.

Uz kurieni dodamies un kāpēc?
Pirms ceļasomas iegādāšanās vajag tikt skaidrībā, uz kurieni jūs vēlaties doties un uz cik ilgu laiku. Ja jūs esat nolēmis doties pārgājienā pa kalniem, tad jums būs vajadzīga mugursoma, ja jums jāņem līdzi izgludināts kostīms, tad jums ir vajadzīga speciāla ceļasoma, bet, visbiežāk ir vajadzīgas parastas ceļasomas vai koferi, ar kuriem ceļojumā dodas lielākais vairums cilvēku. Ko labāk izvēlēties ceļasomu vai koferi – tas paliek jūsu ziņā, bet veicot izvēli patstāvīgi, cilvēki, bieži vien, palaiž garām dažus svarīgus momentus. Tātad, sākam ar somām.

Kā pareizi izvēlēties ceļasomu?
Viena no galvenajām somu priekšrocībām, ir to mīkstums. Ja jums somu vajag transportēt, piemēram, automašīnā, tad jūs varat to novietot jebkurā bagāžnieka malā vai salonā, bet ja jums transportēt vajadzēs fiksētas formas koferi, tad to tik vienkārši izdarīt nevarēs. Turklāt, somu var pārnēsāt arī izmantojot siksnu pār plecu, kura parasti ļoti labi pieguļ tūrista augumam. Vēl viens somu veids ir somas uz ritentiņiem. Par tādām somām, varam teikt, ka tās sevī apvieno divas svarīgas funkcijas – gan ērto transportēšanu, gan formas maiņu. Bet, par formu der atcerēties to, ka mainīt var tikai somas augšējo daļu, jo tās apakšējā daļa ir piestiprināta cietam rāmim ar ritentiņiem. Vēl viena, vērā ņemama somu priekšrocība. To izmēri nav lieli, tāpēc tās var paņemt līdzi, piemēram, lidmašīnas salonā. Uzreiz atzīmēsim arī to trūkumus – drēbes, kuras ir paredzētas nēsāšanai, tajās saburzīsies. Bet, ja jums tas nav aktuāli, tad tādas somas jums ir ideāli piemērotas. Var darīt arī tā, drēbes salikt koferī, bet pārējās mantas somā.

Pērkot somu, jums ir jāsaprot, kādiem mērķiem tā ir paredzēta, ja tās uzdevums ir pārnēsāt tikai mantas no vietas, kurā jūs esat apmetušies līdz pludmalei, tad pirkt dārgu somu nav vajadzības. Bet, ja jums ir doma apmeties lepnā, pieczvaigžņu viesnīcā un jūs cerat, ka personāls, pret jūsu mantām izturēsies saudzīgi, tad varat iegādāties jau dārgāku somu, tāpēc, ka viesnīcu darbinieki, pirmām kārtām, pievērš uzmanību klienta apaviem un bagāžas piederumiem.

Kādas priekšrocības ir koferim salīdzinājumā ar somu?
Jāsaka, ka priekšrocības ir acīm redzamas – koferī mantas var sakārtot daudz kārtīgāk, tās mazāk burzās un galamērķī izskatās daudz labāk. Bet, ja jums ir liels koferis, tad lidojuma laikā, to vajag nodot bagāžā, bet tas, kādreiz var draudēt ar mantu pazaudēšanu. Tāpēc, pirms dodaties ceļojumā, vienmēr labi padomājiet, vai jums tik tiešām līdzi ir jāņem tik daudz mantu, lai pavadītu vienu nedēļu, pieņemsim, kūrortā. Varbūt tomēr, labāk, ir iegādāties koferi, kuru var ņemt līdzi lidmašīnas salonā? Atcerieties vienu labu likumu: pirms ceļojuma, vajag savākt visu, ko jūs uzskatāt par absolūti nepieciešamu ceļojuma laikā, bet, pēc tam, tieši puse, no visā mantām ir jānoliek atpakaļ un jāpaņem līdzi uz pusi vairāk naudas.

Turpinājums nākamajā rakstā.

Noderīgi padomi kā pareizi izvēlēties ceļa somu (turpinājums)

Kam jāpievērš uzmanība, ja izvēlas koferi uz ritentiņiem?
Somas ne vienmēr tiek ražotas uz ritentiņiem, bet koferi, mūsdienās, gandrīz vienmēr tiek ražoti uz ritentiņiem. Bet vajag zināt un atcerēties, ka ritentiņi ir ļoti dažādi. Pērkot koferi uz ritentiņiem, jums, pirmkārt, jāpievērš uzmanība tam, lai tie ir iestrādāti pēc iespējas dziļāk korpusa iekšpusē, tāpēc, ka lidostā, kraujot bagāžu, tos var ļoti viegli nolauzt. Otrkārt, jums jāapskatās vai katrs ritentiņš darbojas atsevišķi, t. i. grozās ap savu asi. Cik ritentiņiem jābūt? Tas ir atkarīgs no tā, pa kādu virsmu taisāties pārvietot bagāžu. Piemēram, ja tā būs tikai gluda virsma, tad lielus koferus, labāk, ir iegādāties ar četriem ritentiņiem, bet tādas virsmas ir reti kur, pat ļoti lielās lidostās, bet vilkt tādu čemodānu pa grumbuļainu virsmu vai smiltīm ir ļoti neērti. Bet, no otras puses, ja koferim ir divi ritentiņi un viens nolūzt, tad pārvietoties ar tādu koferi vispār nav iespējams. Bet, ja koferim bija četri ritentiņi un viens nolūzt, tad ar trīs ritentiņiem, uz priekšu tikt ir iespējams. Vislabākais variants, ja koferim ir gan 4 ritentiņi, gan 2 ritentiņi un pārvietot to var pēc vajadzības, gan uz 4, gan uz 2. Turklāt, ritentiņiem vajadzētu būt izgatavotiem no gumijai līdzīga silikona, tāpēc, ka ritentiņi no cietas plastmasas, noteikti, sašķelsies un salūzīs.

Kādi ceļasomu vai koferu rokturi saplīsīs pirmā brauciena laikā?
Iedomāties, koferi vai somu uz ritentiņiem, bez teleskopiska roktura, mūsdienās ir grūti. Bet, ne jau visi ir piemēroti, piemēram, daudz labāks ir rokturis no divām, nevis no trīs izvelkamām sekcijām (mazāk posmu – mazāk lūzt). Rokturim ir jābūt izturīgam un pilnībā iegremdētam jūsu kofera korpusā. Izņemot izvelkamo rokturi, koferim ir jābūt vēl vienam, bet labāk diviem parastiem rokturiem no plastmasas vai izturīgas plastikas lentas. Krāvējiem, kuri strādā lidostās nav laika ņemties ar teleskopiskajiem rokturiem, tāpēc, ja koferim nav papildus rokturu, viņi, jūsu čemodānu vienkārši uzmetīs uz transportiera lentas, paķerot to aiz ritentiņa vai stūra un visticamāk, ka nodarīs tam arī bojājumus.

Ja jūs pērkat ne sevišķi dārgu somu, pievērsiet uzmanību tam, kā ir nostiprināti rokturi un kāda materiāla tie ir pagatavoti. Rokturiem ir jābūt labi piestiprinātiem pie pamatnes, jūs varat paraustīt un pārbaudīt.

Ar kādiem slēdžiem iegādāties koferi?
Kofera korpusā parasti tiek iemontēta ciparu atslēga. Liekas, ka ar to ir pilnībā pietiekami, bet. Tomēr būs labāk, ja ir austiņas arī piekaramajai atslēgai. Īpaši lielus koferus, ir ieteicams ietīt speciālā plēvē, ne jau tāpēc, lai tos neapzagtu, bet tāpēc, lai kratoties, tiem nejauši neatsprāgtu vaļā atslēdziņas. Visas vērtīgās mantas ir jāņem līdzi rokas bagāžā.

No kāda materiālā jābūt izgatavotām somām vai koferiem?
Ceļotājiem, tiek piedāvāti no auduma un plastikas izgatavoti koferi. Vieglie čemodāni, kuri ir izgatavoti no izturīgas sintētikas, ir ērti, bet tos ir viegli pārgriezt vai kā citādi bojāt. Cietie plastikas čemodāni, šajā ziņā ir daudz drošāki, bet tos ir viegli saskrāpēt un ļoti reti, bet tie var sašķelties. Visizturīgākie koferi ir izgatavoti no plastikas, attiecīgi, to cena ir augstāka. Visprestižākie, visdārgākie un vissmagākie ir koferi no ādas.